„Wszystkie zdrowe, normalne komórki bezwzględnie wymagają tlenu, ale komórki nowotworowe mogą żyć bez niego… Jeśli by pozbawić komórkę 35% jej tlenu, to przez 48 godzin może zamienić się w komórkę nowotworową.”

Otto Warburg

laureat nagrody Nobla

 

Z roku na rok zarówno w naszym kraju, jak i na świecie diagnozowanych jest coraz więcej nowotworów. W ostatniej dekadzie 2020r nowotwory złośliwe stanowiły w Polsce drugą pod względem częstości przyczynę zgonów – zaraz po chorobach krążenia. Dla wielu osób taka diagnoza bywa okrutna. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o profilaktykę i uchronić się przed zachorowaniem. Jednym ze sposobów profilaktyki raka jest komora normobaryczna, która nie tylko może wesprzeć nas w ochronie przez zachorowaniem, ale również może być pomocna w zmniejszeniu przykrych dolegliwości związanych z samym nowotworem. Dlaczego normobaria może być skuteczna w przypadku eliminowania nowotworu? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

 

 

Czym jest nowotwór.

 

Nowotwór to choroba wywołana rozregulowaniem funkcji komórek, w wyniku czego w organizmie dochodzi do rozrastania się komórek zmodyfikowanych genetycznie. Ich powstawanie oraz wzrost jest całkowicie niezależny od organizmu i stopniowo doprowadza do śmierci. Niestety w dalszym ciągu nie istnieje żaden skuteczny lek na nowotwory, a jedynie liczne terapie mające na celu zatrzymanie dalszego namnażania się komórek lub też próby ich eliminowania z organizmu.

 

Jak normobaria może wspomóc profilaktykę nowotworów.

 

W komorze normobarycznej panują idealne warunki dla naszego organizmu. Podwyższone ciśnienie 1500hPa, 40% stężenie tlenu, nawet 2% dwutlenku węgla, a wodoru 0,5%. Takie parametry wpływają na znacznie lepsze dotlenienie wszystkich komórek ciała, co przekłada się na poprawę ich funkcjonowania, wzrost sprawności i efektywności. Dodatkowo, sesje w komorze skutecznie przyczyniają się do tworzenia nowych naczyń krwionośnych, wspomagają usuwanie z organizmu toksyn, a także znacznie usprawniają przepływ krwi w organizmie, co z kolei prowadzi do lepszego i skuteczniejszego rozprowadzania po wszystkich komórkach potrzebnych składników odżywczych. Dzięki regularnym sesjom w normobarii, nasze ciało będzie nie tylko silniejsze i sprawniejsze, ale również będzie lepiej funkcjonować. Należy jednak pamiętać, że sama normobaria w profilaktyce nowotworów nie wystarczy, a może jedynie wspomóc.

 

 

Normobaria a nowotwór

 

Zarówno sam nowotwór, ale również metody jego leczenia, takie jak chemioterapia, czy radioterapia sieją spustoszenie w naszym organizmie, natomiast wykorzystanie tlenu może skutecznie ten stan złagodzić. Naukowcy są zgodni co do tego, że objawy te powstają na skutek braku tlenu oraz odkładania się szkodliwych substancji w organizmie. Do głównych zalet stosowania normobariii w przypadku leczenia niektórych objawów wywołanych przez nowotwór zaliczamy:

  •     tworzenie nowych naczyń krwionośnych,
  •     usuwanie toksyn z organizmu,
  •     usprawnianie przepływu krwi oraz substancji mineralnych,
  •     znaczną poprawę ukrwienia tkanek w organizmie,
  •     szybszą i efektywną regenerację tkanek, które uległy uszkodzeniu,
  •     zmniejszenie poziomu białka C-reaktywnego.

 

Dzięki tlenoterapii można w szybki, skuteczny i bezpieczny sposób wpłynąć na organizm, pozostawiając go zdrowym i dobrze funkcjonującym. Normobaria może być stosowana jako pomocnicza metoda poprawy stanu zdrowia. Nie zastępuje ona jednak farmakologii, chemioterapii i radioterapii!

 

 

Czy warto skorzystać z normobarii

 

Oczywiście, że tak. Normobaria pomaga zapobiegać nowotworom, a także przyspiesza regenerację organizmu wyniszczonego przez chemioterapię lub radioterapię. Zabiegi w komorze pozwalają przyspieszyć odbudowę uszkodzonych komórek, znacząco poprawiają dotlenienie i ukrwienie tkanek, a zarazem pozwalają usuwać toksyny z organizmu. Regularne sesje w normobarii mają również pozytywny wpływ na stan psychiczny, zwiększając motywację do walki z chorobą.

Już w 1931 roku laureat Nagrody Nobla doktor Otto Heinrich odkrył, że komórki pozbawione tlenu już w ciągu 48h są w stanie przekształcić się w komórki nowotworowe. Według Dr Warburga główną przyczyną raka jest niedobór tlenu, który tworzy kwaśny stan w organizmie człowieka. Dr Warburg odkrył również, że komórki nowotworowe są beztlenowe (nie oddychają tlenem) i nie mogą przetrwać w obecności dużej ilości tlenu, która jest obecna w alkalicznym organizmie.

Dlatego dzięki terapii normobarycznej w warunkach podwyższonego stężenia tlenu można zahamować rozwój raka. Metoda ta przynosi pozytywne skutki zarówno w celu profilaktyki nowotworu, wspomagania procesu zdrowienia, jak i rehabilitacji po konwencjonalnym leczeniu.

Call Now Button